|
#'1' |
|
|
|
#'2' |
|
|
|
|
...
|
Je to himaticem, takže je to spíš pro milovníky "slitý černý".
Je to plečka, vyvolam poslední film a podle toho se rozhodnu co s nim.
Ta druhá fotka mě mrzí. Těsně před stisknutím spouště ten cajt vparo udělal krok dopředu. Fotil jsem dál, ale řidič začal bejt nějakej rozlícenej a začal troubit. Tak jsem se na to vykašlal, nechtěl jsem dostat přes držku. Ikdyž nevim co mu vadilo ve městě plnym turistů.
|
|
To, že je ten diák víc "problematickej" při skenování si uvědomuju i to, že v projektoru by to bylo taky něco jinýho (mimochodem ale nechápu, jak se někdo může rozplývat nad promítanýma fotkama, jak jsem četl v nějakým vlákně na TK).
Díky za info ohledně práce s diákem, to se určitě hodí.
Jinak u těhle fotek si vůbec nestěžuju na kontrast jako takovej ani na špatnej starej objektiv.
S tim hi-maticem jsem teďka fotil na DM film ISO 400 s nastavením hi-maticu na citlivost 25. Teď to půjdu vyvolat a zjistim, jestli s nim chci ještě fotit nebo ne. On mi u něj taky vůbec nesedí hledáček, jaks možná četl pod fotkou na HA.
Fomak + kubshta: Já to dal k sobě jen proto, že jsem to nechtěl dávat zvlášť, jinej důvod nebyl...
mAhdi: Jo, je to asi navíc dobrej obrazotvornej prvek. Ale je fakt, že při snímání jsem ho asi vůbec neřešil a při prohlížení po několika měsících už jsem o něm sice veděl, ale stále je pro mě až "někde vzadu". Teď kdyžs to zmínil se dere kupředu.
Dost často něco vyfotim a až když koukam na exponovanej snímek, tak si uvědnomim, že tam něco je, třeba i něco trochu jinýho, než jsem chtěl. Třeby tady jsou to ty kruhy co zmiňuješ. Nevim do jaký míry se to stává při focení jenom mě a jak často i ostatním...
na druhé se mi líbí ty různé červené prvky, ale to je tak všechno.. jako fotka se mi to teda nelíbí.
slitou černou bych v žádném případě nsváděl na himatic.
ona totiž věrnost barev diáku je vykoupena velice nízkou expoziční pružností (ale to bys moh vědět).. co by ti s tím jako měl ten himatic provést? blbě měřil a podexponoval to? a co pak světla? nezdá se ti, že jseou tak akorát a při vyšší expozici už bys měl všude výpaly?
ona ta nižší exp. pružnost dokáže dodat některým (světelným) podmínkám právě to kouzlo - jako máš např. na té fotce z parkoviště na HA. kdy začínají urřitá místa fotky jakoby "svítit". dá se s tím docílit takový caravaggiovský efekt. i tady ta první trcohu funguje díky tomu.
ještě jedna věc k diákům.. ony jsou primárně určeny k promítání a věřím, že když bys tyhle snímky strčil do projektoru, tak na zdi uvidíš plnou palbu tónů v těch stínech. i když se podíváš na ten film proti světlu, tak zjistíš, že to tam JE. jen ten náš scanner (a jiné "běžné") tu dia densitu ve stínech už prostě prosvítit nedokážou. nějaké ultra profi by to zvládnout měly. můžeš zkusit to scannovat na 2x .. nejprve s přihuleným světlem scanu pro vrstvu stínů, kterou proložíš normální úrovní světel.
btw. i L. Kamarád ty svoje (statické) fotky pořizuje na ty diáky bracketingem.
ps: doporučuje se pro "scan" diák spíše LEHCE (=0,5EV) přeexponovávat a pro promítání případně lehce podexponovat.
ps2: pokud se někdy hovoří u některých starých obejktivů o "špatném přenosu kontrastu", tak se imo jedná pouze o snížení kontrastu, nikoli o zvýšení - na což si stěžuješ ty.
no k fotkám, druhou jsem už myslim někde viděl a jak říkáš, ten policajt neměl zakrývat takto toho řidiče..
první se mi líbí docela dost, i světelně..